Zdjecie Willi 1

Nasz przedwojenny pensjonat (rok zał. 1919) położony jest w ustronnym zakątku miasta. Nieopodal znajduje się strumyk, las, oraz szlak do Wąwozu Korzeniowego, co umożliwi Państwu spokojny wypoczynek i komfortowy nocleg w Kazimierzu Dolnym. Jednocześnie, aby dotrzeć do Rynku Kazimierza wystarczy kilkuminutowy spacer.

Naszym gościom oferujemy słoneczne i przytulne pokoje 2-osobowe z balkonami. Pokoje w naszym pensjonacie posiadają duże łazienki oraz wyposażone są w szerokie kanapy, bezprzewodowe czajniki, radia oraz RTV-SAT. Obok pokoi znajduje się aneks kuchenny z lodówką, kuchenką mikrofalową, czajnikiem, naczyniami i sztućcami. W naszej ofercie znajdują się również dwa apartamenty z osobnymi wejściami oraz TV-SAT, z czego jeden posiada własny, dobrze wyposażony aneks kuchenny oraz werandę. Na parterze, do dyspozycji naszych gości znajduje się także salon kominkowo-telewizyjny.

Cały obiekt utrzymany jest w starym stylu. Dodatkowo, mogą Państwo zamówić u nas posiłki: śniadania i kolacje. Chętnie przyjmujemy także zwierzęta domowe. Naszym gościom udostępniamy mapy, informatory i przewodniki, również archiwalne. A także prowadzimy kronikę pamiątkową, której wpisy są dowodami sypmatii naszych gości.

Znajdą Państwo u nas także bezpłatny parking oraz duży ogród z leżakami specjalnie przygotowanymi do wypoczynku, jak również z miejscami przeznaczonymi do zorganizowania ogniska lub grilla.

Niegdyś R. Jarocki opisał Willę Słoneczną w artykule „Dzień Dobry, Kazimierzu!” tymi słowami: „ ...cieszący się popularnością latem z racji świetnej kuchni i tradycji gospodyni, wiernością stałych bywalców przeważnie ludzi od lat rozmiłowanych w Kazimierzu...”.W okresie tym, pensjonat odwiedzały sławne osobowości, takie jak m.in. Barbara Kraftówna, Szymon Kobyliński czy Hanka Bielicka, które dodatkowo podwyższały rangę pensjonatu. Aktualnie Willę Słoneczną prowadzi trzecie pokolenie rodziny Wolnych, które utrzymuje niepowtarzalny klimat oraz renomę kuchni.

wyżej niżej